De keuken van ons restaurant is het kloppend hart van Ariane Hotel. Wij houden onze reputatie op niveau en leggen de lat weer wat hoger. Naast onze grote voorkeur voor lokale en streekproducten, zetten we ook in op groenten en fruit. Gezond en overheerlijk, zeker als het uit de Westhoek komt.
Of je nu bescheiden of uitgebreid wil eten, in ons restaurant is het altijd aangenaam tafelen. Niet alleen onze menukaart met dagvers aanbod is gevarieerd, ook de plaats waar je gaat zitten, kan je kiezen: langs de bar, in een gezellige hoek of in de orangerie.
Elke dag van de werkweek bedienen we je graag zowel 's middags als 's avonds, in het weekend enkel op zaterdagavond.
Zin in een etentje met de familie of het team? Ontdek onze banketkaart: maaltijdformules voor groepen van 10 tot 50 mensen.