"Een Frans-Belgische keuken met wereldwijde invloeden die vertaald worden naar gerechten die toegankelijk en verrassend zijn." Zo omschrijft Chef Pieter Beurskens de keuken van Le Ciel.
Het transparante interieur is voorzien van een subtropische boom die de rijkdom aan decoratieve objecten in de ruimte benadrukt: ammolieten, gogottes, kristallen, mineralen, versteend hout en edelstenen die door Jochen Leën tot sieraden zijn gemaakt. Het zijn allemaal natuurlijke en verfijnde verwijzingen naar onze aarde, waarvan de kenmerkende aanwezigheid diep doordringt in La Butte aux Bois.
Natuurlijk kunt u bij mooi weer ook genieten van onze open air set-up met nieuwe buitenbar. Het door groen omgeven terras is dé plek om te genieten van een cocktail of klassieke Gin-tonic.
Reserveringen:
Menu wordt enkel geserveerd per tafel.
A la carte mogelijk tot en met 6 personen, met maximaal 3 keuzes per gang. Gezelschappen van 7 of groter kunnen á la carte verkiezen, mits de keuzes (max.3 per gang) 24 uur op voorhand zijn doorgegeven.
Hondenbeleid:
Honden zijn welkom bij La Butte aux Bois tijdens de lunch van 12.00u tot 18.00u, zowel binnen als buiten. Buiten deze uren is het gehele hotel hondenvrij, binnen zowel buiten.