accountchevron downchevron leftpersonsno notificationsfriendscowno favoritesno search resultsno appointmentsno giftcardsdeletearrow rightsendcalendar

The Butcher's Son

Contact

Social media

Chef-kok Bert-Jan Michielsen en sommelier Luc Dickens openen in de Stadsbrouwerij hun eigen restaurant: The Butcher’s Son. Je vlees kies je uit de koeltoog. Het bier van de uitgebreide bierkaart.

Chef-kok Bert-Jan en Luc Dickens zijn al járen vrienden. Tien jaar geleden leerden ze elkaar kennen bij sterrenrestaurant De Schone van Boskoop. Luc was er maître-sommelier en Bert-Jan souschef. Nu openen ze sámen een restaurant: The Bucher’s Son. “Een nieuw avontuur waar we alle twee ongelooflijk veel zin in hebben”, klinkt het bij Bert-Jan.
  • 1 ster
  • Afhalen
  • Bistronomie
  • Gault&Millau
  • Gault&Millau Discovery Cheque
  • Terrassen
  • Flanders Food Festival
Afhalen
Koop cadeaubon
Stel een vraag
Beoordelingen

9

Gemiddelde score

  • 9.4/10Kwaliteit
  • 8.9/10Service
  • 8.7/10Prijs/kwaliteit
De volgende beoordelingen zijn een selectie van de zaak.

Zoë Avonts

Het eten was heerlijk en rijkelijk. De sfeer was heel ontspannen. De bediening was geweldig. Hij heeft er mede voor gezorgd dat we een hele fijne avond hebben beleefd. Top!

wo 08 maart 2023

L. uit Rotterdam

Positief verrast door het mooie menu en de uitstekende bereiding ervan. De varkenspoot mag wat ons betreft ook als klassieker worden bestempeld, een zeer smakelijk hoofdgerecht . Gezellige no nonsense zaak met vriendelijke bediening. We komen nog zeker terug voor de Videe, dat zag er echt heerlijk uit bij de andere tafels!

di 28 februari 2023

G. uit Antwerpen

Topadres voor klassieke gerechten.

di 14 februari 2023

D.

d e videe was alweer heel lekker

vr 10 februari 2023